Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
89 postów 777 komentarzy

Mirosław Kraszewski

Mirosław Kraszewski - Przenikliwy.Piszę o mało znanej patologii. Od stanu wojennego jestem głownie w Niemczech gdzie reaktywuje się od roku 2000 politycznie sterowaną kulturę i Eksport NEOkultury - Wiodącej Kultury Niemiec - DEUTSCHE LEITKULTUR, zakazy języka polskiego

Czy jestem Białym, czy Czarnym, czy Murzynem?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy "Rasistowskie wypowiedzi jakoby osoba czarnoskóra, urodzona, wychowana w Polsce i czująca się Polakiem, być nim nie może, należy potępić i odrzucić." to manipulacja imputująca rasizm?

Karkołomne warunkowe konstrukcje typu "osoba czarnoskóra nie może być dobrym Polakiem."– "Murzyn moze być Polakiem"– "Rasistowskie wypowiedzi jakoby osoba czarnoskóra, urodzona, wychowana w Polsce i czująca się Polakiem, być nim nie może, należy potępić i odrzucić." – "osoba czarnoskóra może być dobrym Polakiem." – to tylko tryb warunkowy, tryb fantazyjny.

Idąc drogą redukcji ad absurdum i konstruując analogie można twierdzić "jeżeli Murzyn może być Polakiem, to Polak moze być Murzynem" – "Jeżeli pan Bęgowski moze być panią Anią Grodzką, to Polak moze być Murzynem".

To są tylko indywidualne problemy tożsamościowe, których nie narzuci ani Murzynowi ani panu Bęgowskiemu ani Polakowi chcącemu być Murzynem albo Indianinem żaden profesor, pomimo epistolarnych usiłowań mających na celu ugruntowanie ideologicznej tezy z pominięciem rachunku zbiorów, logiki i indywidualnej woli każdego każdego czlowieka wtłoczonego przez Boga w różnokolorowe skóry podkreślające widoczną gołym okiem odrębność rasową.

Czy jeżeli będę twierdził ze jestem Białym albo Murzynem, zostanę okrzyknięty rasistą? 

KOMENTARZE

 • @Autor
  No to jest pytanie .Pozdrawiam. http://zhistorii.blogspot.com/2014/10/jedyny-czarnoskory-powstaniec-warszawski.html
 • @Repsol 17:20:17
  " który uznawał Polskę za swoją drugą ojczyznę " - no właśnie. Takie małe niuanse wyznaczają linie wśród rdzennych Polaków a pozostałych. Przy czym nic rasistowskiego ani nacjonalistycznego w tym nie ma. Jak to mówią "to jest samo życie" i nic, żadna propaganda tego nie zmieni. Dla rdzennego Polaka Polska jest pierwszą i jedyną ojczyzną. Po niej, gdzie indziej, są tylko miejsca do życia. Bez rdzenia polskości i świadomości skąd pochodzimy oraz jak wyglądamy Polska stanie się po prostu lewacka a potem zaginie.
  Jeżeli się nie mylę to gdzieś na Neonie czytałem dosadne i prawdziwe stwierdzenie:
  "Polski nacjonalizm nie jest ideą lecz sposobem na przetrwanie."
 • @Stara Baba 17:46:25
  Czy jeżeli żyd mówi, że należy do narodu wybranego , a reszta to goje -to to jest rasizm ?

  Jeżeli czarny policjant, mówi na mnie biały, białas to to jest rasizm ?

  Czy, afroamerykanin poprzez tą formę nie jest murzynem ?

  A kim zatem jest rdzenny Indianin, indianoamerykanem ? A może Amerykanin, jest amerykoindianinem, albo angloindianinem ? A Kanadyjczyk już nie jest Amerykaninem ?

  Przecież to bez sensu, czarny zawsze będzie czarny, żyd żydem. Niezależnie od narzuconej terminologii Syjonista, Judejczyk, Izraelita i tak, będzie żydem.
 • Dzisiaj akces do ogolenia na łyso zgłosili:
  "Sześciu europosłów PO, którzy głosowali "za", to: Michał Boni, Danuta Huebner, Danuta Jazłowiecka, Barbara Kudrycka, Julia Pitera i Róża Thun."
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szesciu-europoslow-po-glosowalo-za-rezolucja-pe-dot-polski/5lbydcq
  Jak inaczej nazwać bydło ?
 • @Stara Baba 17:46:25
  A co takiego ten czarnuch mógł zrobić więcej dla Polski? Jedynie czyny się liczą.

  A ilu białych Polaków na wyspie chce bronić królowej? Wielu. Albo jeszcze lepiej w Niemczech...
 • @k4tx 23:32:41
  Czy ja wyrażam do niego jakąś pretensje czy żal? Człowiek postawił na kartę swoje życie aby udowodnić swoją wierność a raczej będąc wierny swojemu wyborowi. Gdy niektórzy "prawdziwi Polacy" zwiewali do Anglii on walczył w oblężonej Warszawie. Są jednak sprawy których nikt i nic nie przeskoczy. Tak jest już ten świat urządzony i nic tego nie zmieni.
  Przyszli rodzice muszą zdawać sobie sprawę co mogą swoim dzieciom zaoferować kumając się z partnerem innej etnicznej grupy czy rasy.
 • Rasy zwierząt – rasy ludzi
  Czy logicznym jest, jeżeli się akceptuje rasy psów, kotów, koni, bydła i wiadomo jakimi prawami rządzi się hodowla ras, natomiast neguje się rasy ludzi i penalizuje osoby akceptujące istnienie ras czlowieka – komuszy talmudyzm klasycznej logiki nie uznaje.
 • @Repsol 17:20:17
  Ma jedna skore i druga ojczyznę. Jak najbardziej Murzyn polski. Czy gdyby walczył w Getcie to by był Żydem polskim czy Murzynem żydowskim?
 • @Mirosław Kraszewski 00:05:34
  BÓG TEŻ BYŁ RASISTĄ

  Na słowo rasizm, wszyscy się wzdrygają i chowają głowy w piasek. Czemu ? Ludzie byli rasistami jeszcze na początku XX w. Nawet BÓG był Rasistą.

  To on poprzez naturę stworzył rasy. Adoptował gatunek ludzki do życia w palącym słońcu i sawannie, na stepach Euroazji i granicy zlodowacenia. Uformował innych by mogli żyć w krainie wiecznych lodów. Mamy rasy Białą, Czarną, Azjatycką dzięki Bogu.

  To nie my wymyśliliśmy rasizm. Każda z tych ras ma inne cechy. Jedni są bardziej wydolni motorycznie inni intelektualnie, jeszcze inni wyróżniają się pracowitością i cierpliwością. Ludy północy łoją wódę aż miło i obywają się bez warzyw, inni po szklaneczce wina są ugotowani, ale przy temperaturze 40 st. C potrafią biec 24 godziny. Jeszcze inni mają takie maleńkie rączki i tak dłubią, że z pajęczej nitki jedwabnika utkają jedwabną tunikę i jeszcze zdążą 4 razy w roku ryzowe żniwa zaliczyć. Poletka uprawiają bez kombajnów i siewników po kolana w wodzie i błotku.

  Właściwości poszczególnych ras były znane nomadom, hodowcom, a przede wszystkim żydom. Dlatego zawierali związki w obrębie własnej społeczności. Hodowcy wiedza że by podkreślić walory danej rasy, trzeba ją krzyżować z najlepszymi przedstawicielami danej rasy.

  Wie to każdy. Gdy skrzyżuje się rączego arabskiego konia z silnym pociągowym perszeronem. Nie będzie to koń ani wyścigowy, ani pociągowy. Gdy bydło mleczne krzyżuje się z bydłem mięsnym też na mleku stracimy. Wspaniały pies myśliwski, straci swoje cechy w następnym pokoleniu, gdy skrzyżujemy go z mopsem. Ludzie od 1000-leci wiedzieli na czym polega hodowla i czystość rasy. Zważali by przekazywać najlepsze cechy stadu, a nie wady.

  Dopiero od 150 lat, wmawia się nam i urabia fałszywą moralność, ze to przejaw złego podejścia do świata, że to rasizm. To marzenia antyrasistowskie mieszkańców USA, gdzie doszło to starcia na jednym kontynencie wielu ras (azjatyckich, czarnych, Indian północno i południowo amerykańskich, Eskimosów) i związków mieszanych.

  Faktycznie w niektórych środowiskach jest rasizm, ale co w tym złego, ze dana grupa chce zachować swoje cechy genetyczne. Amerykanie już nie mogą utrzymać swojej czystości rasowej, społeczeństwo się degraduje intelektualnie. Na mieszaniu rasowym, korzystają tylko rasy o niepożądanych cechach.

  W XXI w, najważniejszą cechą nie jest wytrzymałość na brak wody, mróz, czy pracowitość, ale intelekt.

  Dzisiaj za POGLĄDY rasistowskie, można trafić przed oblicze sędziego. Gdzie sam sędzia pewnie nie życzył by sobie by jego córka miała małe murzyniątka. Mało tego chciałby ja wydać za mężczyznę o podobnym statusie społecznym nie tylko rasowym.

  Czy za tem można kogoś karać za poglądy rasowe, bo chce zadbać o swoją pulę genetyczną.
 • @Fischer 19:06:52 Jak i kto ? ....
  może odwołać tych euro osłów którzy sobie nie radzą z identyfikacją ?
 • @Fischer 09:38:44 Sedno rzeczy i istota sprawy ...
  ..lux Pan podsumował

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031